Пожалуйста напишите сочинение на английском поход в зоопарк маленькое

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I go to the zoo very often. I like to watch animals. There are a lot of different animals: monkeys, elephants, giraffes, crocodiles, bears, foxes and so on. It is intereing to watch how they walk, eat, play or sleep. They are funny, pretty and sometimes dangerouse.Especially I like monkeys. They are so funny. Small and big monkeys play, run, look at us. It is amazing .Usually I go to the zoo with my parents or friends. We walk there for about two hours. I like the zoo very much.