Пожалуйста напишите сочинение на английском языке тема : праздники (минимум 10 предложений ) 8 класс ( переходной экзамен ) большое спасибо всем кто ответит ♥️❤️

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
It is a carnival celebration. People are watching a street parade. They are wearing traditional costumes and masks. After parade They can watch a firework display. It is fantastic! During the firework band start to march. Children are paint their faces after that. Then, all people can have a traditional meal. Everyone is feeling fun. It is their favourite day.