Пожалуйста переведите предложения в косвенную речь. His mother understood that Ronald was ill and phoned Doctor Green. ''Doctor, I think Ronald has fallen ill. Could you come?'' He said that somethink when they had had a ...

Пожалуйста переведите предложения в косвенную речь. His mother understood that Ronald was ill and phoned Doctor Green. ''Doctor, I think Ronald has fallen ill. Could you come?'' He said that somethink when they had had a test at school he could pretend to be ill, just because ha didn't want to school. ''Ronald is running a high temperature. He is sneezing and coughing now, but I'm sure, he will be much better in a few days. It is not serious. I am going to prescribe some medicine for his headache and his sore throat. And you, Ronald,should stay in bed for 3 days at least.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Его мать поняла, что Рональд был болен и телефон доктор Грин. '' Доктор, я думаю Рональд заболел. Не могли бы вы прийти? ''Он сказал, что что-то, когда они имели испытание в школе он мог притвориться больной, только потому, что ха не хотел в школу.'' Рональда работает высокую температуру. Он чихание и кашель, но я уверен, что он будет намного лучше в течение нескольких дней. Это не серьезно. Я собираюсь прописать лекарство для его головной боли и боли в горле его. А ты, Рональд, должны оставаться в постели в течение 3 дней по крайней мере.