Пожалуйста помогите. Два предложения превратите в одно упрощенное. 1) Paul likes riding horses.He rode a horse for the first time when he was four. 2) Molly is playing fotball. She began playing fotb...

Пожалуйста помогите. Два предложения превратите в одно упрощенное. 1) Paul likes riding horses.He rode a horse for the first time when he was four. 2) Molly is playing fotball. She began playing fotboll at 5 o clock.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Paul used to ride horses. 2) Molly likes to play football to 5 o"clock.