Пожалуйста, помогите мне с английским языком и не халтурьте, плиз. Надо вставить в каждое предложение правильное слово данное ниже. НЕ НАДО ПЕРЕВОДИТЬ. Could you say the same sentences using: just, already, yet, never, ever? ...
Пожалуйста, помогите мне с английским языком и не халтурьте, плиз. Надо вставить в каждое предложение правильное слово данное ниже. НЕ НАДО ПЕРЕВОДИТЬ. Could you say the same sentences using: just, already, yet, never, ever? - We have reached the settlement - They have sailed from London. - I have seen a round table. - The plane has appeared in the airport. - Have you seen that beautiful island? - He has been interested in collecting stamps. Спасибо заранее
Ответ(ы) на вопрос:
- We have just reached the settlement - They have already sailed from London. - I have never seen a round table. - The plane has just appeared in the airport. - Have you ever seen that beautiful island? - He has never been interested in collecting stamps.