Пожалуйста помогите!) Надо вставить пропуски про Абрама Линкольна! 1)was the ... American president 2)was born into a...family 3)when a young man he learned to ... 4)...no teachers 5)took part in the ... War 6)he was a profe...

Пожалуйста помогите!) Надо вставить пропуски про Абрама Линкольна! 1)was the ... American president 2)was born into a...family 3)when a young man he learned to ... 4)...no teachers 5)took part in the ... War 6)he was a professional ... 7)people had a lot of respect for him because ... 8)people remember him because...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) был ... Американский президент2) родился в ... семья3) когда молодой человек научился ...Не 4) ... нет учителя5) приняли участие в ... Война6), он был профессиональным ...7) люди имели много уважения к нему, потому что ...8) люди помнят его, потому что ...
Гость
1) 16th 2) farmers 3)  4)  5) America Civil 6)  7) he liberated slaves. 8)