Пожалуйста помогите номер 9 из словочетаний создайте 5 вопросительный и 5 общих вопросов и чтобы все были из разных словосочетаний кто знает прошу вас помогите!!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Did she clean her room after school? Yes, she did. Did she read a poem? Yes, she did. Did she play tennis? Yes, she did. Did she do her exercises? No, she didn`t. Did she water the flowers in her room? No, she didn`t. Did she meet grandma at the bus stop? Yes, she did. Did she go to the zoo? Yes, she did. Did she draw a picture? Yes, she did.