Пожалуйста помогите продолжить предложения! 1.it`s winter.it`s cold and windy.that`s why i`m going to put on ...2.it`s autumn.it`s rainy and cloudy.that`s why Kate.... 3.it`s summer.it`s warm and sunny...

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. My favorite sweater 2. Wears her raincoat 3. That's why I drink a lot of water
Гость
1. ... to put on my fur coat 2. ... Kate is going to take her umbrella 3... that's why I am going to swim