Пожалуйста помогите решить домашку по английскому, 5. Make the sentences interrogative. 1) I wash my hands. 2) Nick bays a car. 3) We work at the factory. 4) Olga cooks a pay. 5) They speak very good English.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Do I wash my hands? 2.Does Nick buy a car? 3.Do we work at the factory? 4.Does Olga cooks a pay? 5.Do they speak very good English?