Пожалуйста помогите с англиским языком мне надо на англиский язык превисти 1.Я был дома 2.Мы были в парке 3.Ей было десять лет 4.Им было пять лет 5.Он был в Омске на прошлой неделе 6.Он был в Омске на прошлой неделе? 7...

Пожалуйста помогите с англиским языком мне надо на англиский язык превисти 1.Я был дома 2.Мы были в парке 3.Ей было десять лет 4.Им было пять лет 5.Он был в Омске на прошлой неделе 6.Он был в Омске на прошлой неделе? 7.Он не был в Омскее на прошлой неделе 8.Когда он был в Омске?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.I was at home. 2.We were in the park. 3.She was 10 years old. 4.They were 5 years old. 5.He had been in the Omsk region last week. 6.He was in Omsk in the last week? 7.He has not been in the Omsk region last week. 8.When he was Omsk?
Гость
1. I was at home 2. We were in the park 3.Ey was ten years old 4.Im was five years old 5.On was in Omsk last week 6.They was in Omsk last week? 7.On was not in Omsk last week 8. When he was in Omsk?