Пожалуйста помогите с переводом. Smith: Hello. Is that Peter Dixon? Smith speaking. Peter: Yes, it is. Mike, is that you? Smith: Yes, it is. I’m so glad to hear you! You have received my message, haven’t you? Peter: Yes? My sec...

Пожалуйста помогите с переводом. Smith: Hello. Is that Peter Dixon? Smith speaking. Peter: Yes, it is. Mike, is that you? Smith: Yes, it is. I’m so glad to hear you! You have received my message, haven’t you? Peter: Yes? My secretary told me you had telephoned. How are things, Mike? Have you come for long? Smith: Everything is all right with me. I have come for business and I’ll be in London a month or so. When shall we meet, Peter? There’s a lot to talk about. Can you call on me at around 8 p.m.? Peter: Let me think. Yes, I think I’ll come. Your room is 312, isn’t it? Smith: That’s right. Well, so long then. See you later. Peter: So long, Mike.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
- Здравствуйте. Я говорю с Питером Диксоном? Моя фамилия Смит. - Да, это я. Майк, а это ты? - Да. Я так рад тебя слышать. Ты ведь получил мое сообщение? - Да, секретарь мне сказала, что ты звонил. Как дела, Майк? Ты здесь надолго? - У меня всё хорошо. Я приехал по делам и пробуду в Лондоне около месяца. Когда мы с тобой встретимся, Питер? Нам с тобой о многом надо поговорить. Ты можешь позвонить мне в 8 вечера? - Дай-ка подумать. Да, думаю, я приду. Твой номер ведь 312? - Так и есть. Ну, тогда пока. Увидимся позже. - Пока, Майк.