Пожалуйста помогите ♥ ☆ составьте предложения1. this / a / is /ruler.2. lesson/where / the / is /Match ?3. has / a / got / camera / he ?4.friend / Ann / is / my .5. have / a / I / got /not / ruler .

Пожалуйста помогите ♥ ☆ составьте предложения 1. this / a / is /ruler. 2. lesson/where / the / is /Match ? 3. has / a / got / camera / he ? 4.friend / Ann / is / my . 5. have / a / I / got /not / ruler .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.This is a ruler.2.Where the lesson is Match.3.He has a hot camera.4.Ann friend is my.5.Have a not got ruler