Пожалуйста помогите , тема Present Perfect or present perfect continuous 1) I already ( to do ) my homework 2) I ( to read ) this book this year 3) Omar ( to play) the dombra for 15 min 4) I never ( to be ) to Washington 5) ...

 Пожалуйста помогите , тема Present Perfect or present perfect continuous 1) I already ( to do ) my homework 2) I ( to read ) this book this year 3) Omar ( to play) the dombra for 15 min 4) I never ( to be ) to Washington 5) She ( to write) a letter since last week 6) Calor s father ( to learn ) Kazakh for 7 months 7) You ever ( to be ) to New- York? 8) I ( to wait ) for you since two o clock 9) Mary ( to buy ) a new dress 10) John ( to watch ) Tv for 30 min
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 P.P 2 PPC 3PPC 4PP 5PP 6PPC 7PP 8PP 9PPC 10PP