Пожалуйста помогите,очень много заданий задали сил просто нету. Напишите про какую нибудь телевизионную семью например шрек,симсоны пожалуйста

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Shrek - this cartoon is about big green guy, which is called Shrek. In the cartoon we can see his adventure with his new friend - Donkey. Lord Farkuad told them to save princess Fiona's life and he will give free area to Shrek. But Frakuad didn't know that Fiona is ogr, like Shrek... But Donkey - we forgot about him, he is very happy fairy animal, that  can talk also... He can talk... But he can't stop... You must see this cartoon, beacuse it's very interesting and amazing!!!