Пожалуйста пожалуйста мне с английским языком.Вставь is или red.This ball red.What colour these pens ?The ducks hot in the bag. you from Africa?

Пожалуйста пожалуйста мне с английским языком. Вставь is или red. This ball red. What colour these pens ? The ducks hot in the bag. you from Africa?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)This ball is red 2)What colour are these pens ? 3)The ducks are hot in the bag.(Возможно вы имели в виду not) 4)Are you from Africa?