Пожалуйста составьте диалог между думя друзьями на англ-яз

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Hello, Mike! Майк: Привет. Hi! Д.: Как ты? How are you? М.: Отлично, а ты как? I’m fine, and you? Д.: Также. Что ты сегодня делаешь? Fine too. What do you do today? М.: Да, вот думаю чем бы заняться. So, that I think what to do. Д.: Может, сходим на новую выставку автомобилей? Maybe, let’s go to new exhibition of cars? М.: Хорошо, когда открытие? Ok, when does it open? М.: в 7. At the seven o’clock. Д.: Хорошо. Ok. ------------------------------------------------------------------------------------------------- -Привет, Кет, ты сегодня будешь на моей вечеринке? Hello, Kate, will you be in my party? -Привет, в честь чего вечеринка? Hello, after which the party? -В честь моего приезда из Испании! After my arrival from Spain. -О, Боже, я совсем забыла, извини, конечно, буду! Oh, my God, I forgot, sorry, I’ll be of course! -А кто еще приглашен? And who is invited else? -Лили, Мери, Дженни – ты их знаешь, и несколько симпатичных парней! Lily, Marry, Jenny – you know them, and some sympathetic guys! -О, это будет весело! Что с собой взять? О, it ‘ll be cool! What to bring with me? -Да, пожалуйста, захвати, несколько банок Колы и какой нибудь закуски: чипсы, например. Yes, please, take some bottles of Cola and a few snacks: cheeps, example. -Хорошо, что смогу то и принесу. Когда Я могу прийти? Ok, what I can, so I bring. When I can come? -С семи начинаем собираться. Жду тебя. The start begins by seven o’clock. Wait for you. -ОК. Хорошо.
Гость
- Hi Sally! I did not know you were here. When did you come? - Last Friday. - So you will be here for a week, right? - Yes, we are staying at the Paradise Hotel. When did you arrive? - Last yesterday evening. I am staying at a guest-house by the sea. So what are you doing? - Well, we swim every day. The beaches are so clean. - Have you ever see the old temple yet? - Yes, we went there on Monday. It was realle fascinating. Unfortunately, as we explored it Jane slipped and trusted her ankle. - Oh, dear! Is she any better now? - Much better, thanks. Listen, have you got any plans for tonight? - No really. - Why don`t you come with us to the beach party? We went to one a few days ago and it was great fun. They served delicious food and we danced till the early hours. - That sounds great! Where shall i meet you?