Пожалуйста впишите слова: 1) Yes, i (didn't,did,will take,will go). 2) No, he (didn't,did,will take,will go) write it. 3) It's great! I (didn't,did,will take,will go) to the country next week. I (didn't,did,will take,will go) ...

Пожалуйста впишите слова: 1) Yes, i (didn't,did,will take,will go). 2) No, he (didn't,did,will take,will go) write it. 3) It's great! I (didn't,did,will take,will go) to the country next week. I (didn't,did,will take,will go) the book.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Yes, I did. 2. No, he didn't write it. 3. I will go...4. I will take..