ПОЖАЛУЙСТО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! помогите словаутваральны  разбор  слов: Вандроуник,казки,прыказки,збиральник,беларускай,народнага,мудрасци,загадк

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вандроўнік - вандраваць(суф.)  Казка - казаць(суф.) Прыказкі - казаць(прыст. - суф.) Збіральнік - збіраць(суф.) Беларускай - беларус(суф.) Народнага - народ(суф.) Мудрасці - мудрасць. Загадка - загадаць(суф.)