Прачитайце знайдзице и випишице дзясловы пастауце да их пытаняабазначны час ляжау у баразне гарбуз нацягнуу ад сонца картуз ляжыць не дзьме у вус сонейка прыпякае а ён вакол пазихае зямлбць баки ад лёжки ён паварушыцца трожки п...

Прачитайце знайдзице и випишице дзясловы пастауце да их пытаняабазначны час ляжау у баразне гарбуз нацягнуу ад сонца картуз ляжыць не дзьме у вус сонейка прыпякае а ён вакол пазихае зямлбць баки ад лёжки ён паварушыцца трожки павярнеца на бачокспелы каб лянота зусим не заела
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
ляжаў ( што рабіў?) прошлы час нацягнуў (што зрабіў?)прошлы час ляжыць(што робіць?)цяперашні час не дзьме(што робіць?)цяперашні прыпякае(што робіць?) цяперашні час пазяхае(што робіць?)цяперашні час