ПРАЧЫТАЙЦЕ ПРЫКАЗКИ. СПИШЫЦЕ. ЗВЕРХУ НАД НАЗОУНИКАМИ АБАЗНАЧЦЕ ИХ СКЛОН.1.Не за сваю справу не бярыся.2.У няумечки не баляць ни ручки, ни плечки.3.Пад ляжачы камень вада не бяжыць.4.Гультай за работу -мазоль за руку.

ПРАЧЫТАЙЦЕ ПРЫКАЗКИ. СПИШЫЦЕ. ЗВЕРХУ НАД НАЗОУНИКАМИ АБАЗНАЧЦЕ ИХ СКЛОН. 1.Не за сваю справу не бярыся. 2.У няумечки не баляць ни ручки, ни плечки. 3.Пад ляжачы камень вада не бяжыць. 4.Гультай за работу -мазоль за руку.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
(за што?) за справу - вінавальны (у каго?) у няўмечкі - родны (што?) ручкі, плечкі - назоўны (пад што?) пад камень - вінавальны (што?) вада - назоўны (хто?) гультай - назоўны (за што?) за работу - вінавальны (што?) мазоль - назоўны (за што?) за руку - вінавальны