Прачытайце словы цiха,працяжна. якiя гукi вы чуеце? Зрабице гукавы запiс слоу. 1. Слава,трывога,елка,загадка,вера. 2. Задума,казка,вясна,янот,калiна. 3. Баравiк,журавiны,свабода,лыжка,садоунiк.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. [слАва, трывОга, йЭлка, загаТка, в'Эра] 2. [задУма, кАска, в'аснА, йанОт, кал'Іна] 3. [барав'Ік, журав'Іны, свабОда, лЫшка, садОўн'ік] Вялікай літарай напісаныя гукі, на якія падае націск.