. Предлоги времени и наречия. Заполните пропуски словами for, since, ago, just и запишите получившиеся предложения. 1. I’ve known my best friend _________ 1987. 2. My boss has had a bad cold __________ a week. 3. Your mum and I...

. Предлоги времени и наречия. Заполните пропуски словами for, since, ago, just и запишите получившиеся предложения. 1. I’ve known my best friend _________ 1987. 2. My boss has had a bad cold __________ a week. 3. Your mum and I used to play together years _______. 4. I’ve been working here _________ last summer. 5. The President’s _________ arrived at the airport.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Since For Ago Since Just