Представь, что твой новый знакомый из Великобритании рассказал о себе и задал тебе вопросы. Как бы ты на них ответил? (Задание 3 класс) 1. I live in Britain. and you? - I live in Russia. 2. I go ...

Представь, что твой новый знакомый из Великобритании рассказал о себе и задал тебе вопросы. Как бы ты на них ответил? (Задание 3 класс) 1. I live in Britain. and you? - I live in Russia. 2. I go to school. And you? - 3. I like my school. And you? - 4. I have a lot of friends. And you? - 5. I like to play tennis. And you? - 6. I hate to clean my room. And you? - 7. I have a pet dog. And you? - 8. I can dance and sing well. And you? - 9. I like summer. And you? -
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2)I go to school,too! 3)I don't like my school!(Я написал то что не люблю школу,но ты напиши то что хочешь,если хочешь написать то что любишь тогда пиши без don't ;) ) 4)And i have a lot of friends 5)No,i don't.I like play football! 6)Me too 7)No,I dont have a pet dog 8)Me too 9)No,I don't!I like winter