Present Simple (negative interrogative) II. Fill in do, does, don't or doesn't. 1. A: ... Helen take the bus? B: Yes, she ... . 2. A: ... I need my book? B: No, you ... . 3. A: ... a lion eat leaves? B: No, it ... ...

Present Simple (negative & interrogative) II. Fill in do, does, don't or doesn't. 1. A: ... Helen take the bus? B: Yes, she ... . 2. A: ... I need my book? B: No, you ... . 3. A: ... a lion eat leaves? B: No, it ... . 4. A: ... you want milk? B: No, I ... . 5. A: ... you live in a big house? B: Yes, we .. .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Does, does 2 do, don't 3 does, doesn't 4 do, don't 3 do, do
Гость
1. А: does... B: yes she does 2. A: Do.. B: no you don't 3. A: Does ... B: No it doesn't 4. A: Do ... B: no I don't 5. A: Do ... B: yes we do