Презент симпл 10 предложений с неправильными глаголами. Помогите пожалуйста

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. I have dinner at home 2. We go for a walk after school 3. They drink coffee in the morning 4. She gets up at 9 o'clock 5. We swim in the lake 6. He runs every day 7. He reads a book in the eening 8. I go to bed at 10 o'clock 9. They speak English 10. She usually brings apples to school