Придумать 10 предложений на to be going to !!!!!!!СРОЧНО !!!!!!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am going to do sports. I am going to play tennis I am going to play chess. I am going to go to Italy. I am going to stay at home tomorrow. I am going to buy tickets . I am going to write a book. I am going to go to school I am going to buy a car I am going to read a book