Придумать 6 предложений there is и there are на тему зимние каникулы помогите нужно срочтно

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
There is snow everywhere/ There are a lot of people on the skating rink. There are few people in the srteet There are no birds in the park There are snowflakes in the sky. There are many children near our Christmas tree.