Придумать на английском 5 вопросов с полным ответом на вопрос, на тему "телевидени?

Придумать на английском 5 вопросов с полным ответом на вопрос, на тему "телевидени??" Что-то типа какой жанр больше нравится подросткам или когда по времени ты смотришь телевизор
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Some people think tv is a terrible waste of time. I like watching tv when I have free time. I try to control my tv use. Tv is the most entertaining kind of mass media. There are a lot of talk shows sport programs and concerts on tv. Watching tv degrates our eyesight.