Придумайте 6 предложений например : Я умею танцевать но не умею петь (на английском )

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I can dance and don't sing
Гость
I can play hockey, but I can't play football. I can skating, but I can't play basketball. I can play basketball, but I can't play football. I can play to the piano, but I can't play basketball. I can play football, but I can't swim. I can swim,but I can't cook