Привет.... подскажите побыстрей рассказ о Российской школе на английском ( употребите слова мы носим школьную форму, мы идем в школу с  1 сентября , и т.д спасибо заранее выберу обязательно лучший ответ!)))))))))

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
morning of the first of September, I 'm going to school . it is a day of knowledge. I wear new uniforms and go to school. There I met my classmates. They are very good . in our school, doing repairs , and it is very beautiful . Teachers have good and nice. I love my school