Привет,ребятки срочно нужна ваша помощь. Нужно придумать маленький диалог где-то 5-6 реплик на тему "еда" или любимый и не любимый школьный предмет" Если честн,то фантазии ноль.Прошу помощь у вас.Цём

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Do you like porridge for breakfast? - Oh, no! Hate it - Why not? It's very healthy! -Oh, my goodness! I can't make it. - John, you have to eat porridge in the morning! It's good for you. - Mom, please, It's too sticky! Can I have a chocolate instead?
Гость
Еда - Hello, *name*! What have you been up? - Hello, *name*! Nothing much, what are you doing? - I'm going to cook a turkey, and you? - I'm going to cook a salad for Thanksgiving day too. - What is your favourite food? - I like a turkey, salad and chocolate so much, and you? - I like a turkey and chocolate too. - Very good. Goodbye! - Bye!