Привіт, мене завати Настя. Я живу у Києві. Київ дуже гарне місто. Мені тут подобається. Я полюбляю ходити в кино, цирк, зоопарки та дуже багато куди. У Києві також є вулиця Хрещатик, церка Печерська Лавра, Андриївський собор.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Hello! My name's Nastya.I'm from Kiev. Kiev is a very beautiful city. I like to live here. I like to go to the cinema, cicus, zoo and many other places. Also, I enjoy visiting the Andreevsky Cathedral and the Pechersk Lavra on the Khreschatyk street.