Прочитайте предложение о настоящем. Напишите предложение о прошлом. Пример: Tom usua

Прочитайте предложение о настоящем. Напишите предложение о прошлом. Пример: Tom usually gets up at 7.30. Yesterday he got up at 8.30. Tom usually wakesup early. Yesterday morning ………………………. . Tom usually walksto work. Yesterday …………………………………. . Tom isusuallylatefor work. Yesterday ………………………………… . Tom usually hassandwich for lunch. Yesterday ……………………….. . Tom usually goes outin the evening. Yesterday evening ………………. . Tom usually sleepsvery well. Last night ………………………………
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Yesterday morning tom woke up early yesterday tom walked to work yesterday tom lated for work yesterday tom has a sandwich for lunch yesterday evening tom went out in the evening last night tom slept well