Прочитайте птсьмо. Раскройте скобки, поставив глаголы в форму Present Continuons. l (write) this l

Прочитайте птсьмо. Раскройте скобки, поставив глаголы в форму Present Continuons. l (write) this letter and ( watch) my family. Ny little sister ( make) a sandcastle.My brother ( listen) to music. My parents ( swim) in the warm sea. Write me a letter about your fantastic holidays! l ( wait) for your letter.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Am writing,watching ,is making,is listening,are swemming,am waiting.