Прочитай словосочетания.расставь их в правильном порядке.расскажи как проходит твой день. have breakfast watch TV clean my teeth come home go to school get up go to bed read books wash my face and hands do my homework play with...

Прочитай словосочетания.расставь их в правильном порядке.расскажи как проходит твой день. have breakfast watch TV clean my teeth come home go to school get up go to bed read books wash my face and hands do my homework play with my toys
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) get up 2) clean my teeth 3) wash my face and hands. 4)have breakfast 5)go to school 6)come home 7) do my homework 8) watch TV 9) play with my toys 10) Reed books 11) go to bed рассказ. I usually get up, I go to wash , brush your teeth . Then I 'm going to lunch . After breakfast, I go to school . After school I go home . Doing homework. After that I read very iinteresnye book, play ,watch TV. Before I go to bad.