Прочитай вопрос и напиши кому принадлежат эти вещи. Образец: Whose is this musical box? (Мамина) - it' s Mum's. 1. Whose is this pencil case? (Майи) - it's ________ 2. Whose is this jacket? (Дедушкин) - it's ________ 3.Whose i...

Прочитай вопрос и напиши кому принадлежат эти вещи. Образец: Whose is this musical box? (Мамина) - it' s Mum's. 1. Whose is this pencil case? (Майи) - it's ________ 2. Whose is this jacket? (Дедушкин) - it's ________ 3.Whose is this T-shirt? (Ларри)- it's ______ 4. Whose is this doll? (Лулу) it's _____ 5. Whose is this ruler? (Розы) it's _______
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Its Maya's 2. Its grandpa's 3. Its Larry's 4. Its Lulu's 5. Its Rose's