Прочитайте предложения.выберите из предложенных вариантов тот ответ , который соответствует данному предложению. Обведите соответствующую букву. Where did you go on holiday? A. To the sea B. I am not coming C. Yes ,I w...

Прочитайте предложения.выберите из предложенных вариантов тот ответ , который соответствует данному предложению. Обведите соответствующую букву. Where did you go on holiday? A. To the sea B. I am not coming C. Yes ,I went to the lake Did you play with your sister? A. Yes,she played there B. No,I don't want to C. Yes ,every day Is that your dog ? A. Yes, it is B. Yes,it does C. Yes , I've got one What's your doqs name? A. I'm Socks B. His names Socks C. No,he hasn't How old is your dog A. He's qot three B. He's fine C. He's three years old Do you want to see my dog? A. No,I didn't B. Yes,please C. Yes,that's mine
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Where did you go on holiday? A. To the sea  Did you play with your sister? C. Yes ,every day  Is that your dog ? A. Yes, it is What's your doqs name? B. His names Socks How old is your dog C. He's three years old Do you want to see my dog? B. Yes,please