Прочитайте рассказ Леры. Где она проводит каникулы? Перевод текста на русский. My grandma lives in asmall village.The village is not far from Moscow. Theree's a big river in the village and there's a swimming pool near my grand...

Прочитайте рассказ Леры. Где она проводит каникулы? Перевод текста на русский. My grandma lives in asmall village.The village is not far from Moscow. Theree's a big river in the village and there's a swimming pool near my grandmother's house. I can't swim in the river, but I can swim in the swimming pool. Look at my picture. I'm having a lovely holiday in there village. The weather is hot and sunny. My grandma's got a nice garden. You can see a lot of beautiful flowers in the garden. My favourite flowers are roses. I've got a dog. The dog's name is Pushok. He can't climb trees, but he can swim. I can play with him in the garden and I can swim with him in the swimming pool.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Моя бабушка живет в маленькой деревне. Деревня находится недалеко от Москвы. В деревне есть большая река и возле дома моей бабушки есть плавательный бассейн. Я не могу плавать в реке, но я могу плавать в бассейне. Посмотрите на мою картинку. Я на каникулах в той деревне. Погода солнечная и жаркая. У моей бабушки суть милый сад. В саду вы можете увидеть много красивых цветов. Мои любимые цветы - розы. У меня есть собака. Ее зовут Пушок. Он не может взбираться на деревья, но может плавать. Я могу играть с ним в саду и я могу плавать с ним в бассейне