Прочитайте текст. Преобразуйте слова данные в скобках так чтобы они грамматически соответствовали содержанию текста. Заполните пропуски полученными словами. Каждый пропуск соответствует отдельному заданию 13-18 1) I need help. ...

Прочитайте текст. Преобразуйте слова данные в скобках так чтобы они грамматически соответствовали содержанию текста. Заполните пропуски полученными словами. Каждый пропуск соответствует отдельному заданию 13-18 1) I need help. Please, contact my children. (THEY) names are William and Peter Grant. 2) William is (OLD) than Peter. 3) I (GET) to this island two moths ago. The island is nice and green but I feel very lonely here. 4) I know you are a kind person and you (HELP) me. Thank you !
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) I need help. Please, contact my children. Their names are William and Peter Grant. 2) William is older than Peter. 3) I got to this island two moths ago. The island is nice and green but I feel very lonely here. 4) I know you are a kind person and you are helping me. Thank you !
Гость
Their, older,-,help.