Прочитайте. Вставьте can, can't, could, couldn't + слова come, eat, hear, run, sleep, wait. 1. I'm afraid I______ to your party next week. 2. When Tim was 16, he________ 100 metres in 11 seconds. 3. "Are you in a hurry?" - "No,...

Прочитайте. Вставьте can, can't, could, couldn't + слова come, eat, hear, run, sleep, wait. 1. I'm afraid I______ to your party next week. 2. When Tim was 16, he________ 100 metres in 11 seconds. 3. "Are you in a hurry?" - "No, I've got plenty of time. I ". 4. I was feeling sick yesterday. I________ anything. 5. Can you speak a little louder? I_________ you very well. 6. "You look tired." - "Yes, I__________ last night."
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Can't come. 2.Could run. 3.Can wait. 4.Couldn't eat. 5.Can't hear. 6.Couldn't sleep. Plis, Like me)