Прочытайце.Пастауте назоуники разам з прыметниками у множным лику.Запишыце абазначте канчатки.Зяленае поле,глыбокая рака высоки бераг зимняя дарога жоуты лимон лакавае сонейка.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Зялёныя палi(Канчаткi ыя, i), глыбокiя рэкi(iя,i), высокiя берагi(iя,i), зiмнiя дарогi(iя,i), жоутыя лiмоны(ыя, ы), ласкавыя сонейкi(ыя,i).