Продолжить предложения с герундием 11. The floor is covered with dust; it needs …. 12. Mary was pleasantly surprised at …. 13. We didn’t mind …. 14. She insisted on …. 15. He left the room without ….

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
11......cleaning. 12......his coming to her party. 13......their visiting us on Sunday. 14......our doing homework properly. 15.....saying good-bye.