Продолжите предложения 1. Everyone knows that dusting ........ 2. If I do everything about the house ...... 3. Everyone is tired ........ 4. I know everything about ........ 5. Everyone hates .......

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Everyone knows that dusting should be done regularly. 2. If I do everything about the house, the house is on me. 3. Everyone is tired after running a mile. 4. I know everything about myself. 5. Everyone hates being scolded.
Гость
Думаю, что так.... 1.)))Everyone knows that dusting should be done regularly. 2. ))If I do everything about the house, the house is on me. 3.))) Everyone is tired after running a mile. 4. ))I know everything about myself. 5.))) Everyone hates being scolded.