Продолжите предложения по теме "Английский как мировой язык"( всего 5 предложений, пожалуйста!) The number of English native speakers is... As an official language English is used... As a world language English is used... Engli...

Продолжите предложения по теме "Английский как мировой язык"( всего 5 предложений, пожалуйста!) The number of English native speakers is... As an official language English is used... As a world language English is used... English expands its vocabulary by... American English is...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Я не розумію цього питання !!!