Произношение стиха In winter it's cold and snowy,In summer it's sunny and fine,In autumn it's cloudy and rainy,In spring I can jump up to the sky.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
In winter it's cold and snowy,  In summer it's sunny and fine,  In autumn it's cloudy and rainy,  In spring I can jump up to the sky. ɪn  ˈwɪntər  ɪts  kəʊld  ænd  ˈsnəʊi  ɪn  ˈsʌmər  ɪts  ˈsʌni  ænd  faɪn   ɪn  ˈɔːtəm  ɪts  ˈklaʊdi  ænd  ˈreɪni   ɪn  sprɪŋ  aɪ  kæn  ʤʌmp  ʌp  tuː  ðə  skaɪ