Пронумеруй фразы в таком порядке,чтобы получился разговор двух друзей: 1)-I`d like to have a birthday. 2)-Oh,I can give you a sweet.Here you are. 3)-It`s great.Thank you. 4)-I`d like to have a scooter and a lot of sweets. 5)-Wh...

Пронумеруй фразы в таком порядке,чтобы получился разговор двух друзей: 1)-I`d like to have a birthday. 2)-Oh,I can give you a sweet.Here you are. 3)-It`s great.Thank you. 4)-I`d like to have a scooter and a lot of sweets. 5)-What would you like to have for your birthday?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) I'd like to have a birthday 5) 4) 2) 3)