Прошу помочь с проверкой письма по английскому языку! ( четвертной контроль)!!! Может можно как-то сказать лучше, или времена напутала, грамматические и пунктационные ошибки(( ...

Прошу помочь с проверкой письма по английскому языку! ( четвертной контроль)!!! Может можно как-то сказать лучше, или времена напутала, грамматические и пунктационные ошибки(( Moscow Russia 13 May 2015 Dear Liz, Thanks a lot for your letter. Sorry haven't written for so long. You asked me about my summer holidays. Well, in June I will celebrate my birthday! Then me and my litlle brother are going to visit our grandma. In July and August me and my family will be visiting our summer Cottage . But I'm not sure, I expect it's true. Okay, and what about you? By the way, I remember in your last letter You wrote me about a very Big book. Have you read this book? Is it interesting? Do You like this book? Take care and keep in touch With best wishes, Julia
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
мне кажется что число пишится так: The 13th of May