Прошу, помогите! Нужно скласть предложение со словами athletics, dancing, drama, drawing, fashion (дизайнерство), football, gymnastics, ice skating, jogging (легкий бег), surfing the Net (лазить в Интернете), video game. Слов м...

Прошу, помогите! Нужно скласть предложение со словами athletics, dancing, drama, drawing, fashion (дизайнерство), football, gymnastics, ice skating, jogging (легкий бег), surfing the Net (лазить в Интернете), video game. Слов много, но если знаете хоть одно предложение, напишите) даю 40 б
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My sister surfs the Internet every day My friend enjoy dancing My mother is interested in fashion My father is fond of jogging I go to the gym three times a week