Просклоняйте на белорусском языке в множественном числе слова:салавей,мiнчанiн,воук,звяно,возера,плячо,прозвiшча,акно,акенца,сузор"е.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Н.с. (хто? што?) салаўі, мінчане, ваўкі, звёны, азёры, плечы, прозвішчы, вокны, акенцы, сузор'і Р.с. (каго? чаго?) салаўёў, мінчан, ваўкоў, звёнаў, азёр, плеч, прозвішчаў, акон, акенцаў, сузор'яў Д.с. (каму? чаму?) салаўям, мінчанам, ваўкам, звёнам, азёрам, плячам, прозвішчам, вокнам, акенцам, сузор'ям В.с. (каго? што?) салаўёў, мінчан, ваўкоў, звёны, азёры, плечы, прозвішчы, вокны, акенцы, сузор'і Т.с. (кім? чым?) салаўямі, мінчанамі, ваўкамі, звёнамі, азёрамі, плячамі, прозвішчамі, вокнамі, акенцамі, сузор'ямі М.с. (аб кім? аб чым?) аб салаўях, аб мінчанах, аб ваўках, аб звёнах, аб азёрах, аб плячах, аб прозвішчах, аб вокнах, аб акенцах, аб сузор'ях