Проспрягать + - ? в будущем прошедшем и настоящем I was a child.

Гость
im a child i was a child i will be child
Гость
1) Present - I am a child (+) - I am not a child (-) - Am i a child? (?) 2) Past - I was a child (+) - I wasn't (was + not) a child (-) - Was I a child? (?) 3) Future - I will ve a child (+) - I won't (will + not) be a child (-) - Will I be a child? (?)